Andrzej Kubacki
PSO z wychowania fizycznego
SYSTEM OCENIANIA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 16
Najważniejsze zagadnienia
- Elementy składowe oceny semestralnej i rocznej oraz częstotliwość oceniania.
- Frekwencja na każdej lekcji.
- Postęp sprawności motorycznej – trzy razy w roku.
- Umiejętności – dwa razy w miesiącu.
- Wiadomości - na bieżąco.
- Aktywność – na każdej lekcji.
- Sposoby oceniania.
- Według skali ocen: 1,2,3,4,5,6
- Graficznie: „*”doskonale, „+” dobrze, „-‘ słabo.
- Słownie: niedostateczny, dopuszczający, dostateczny, dobry, bardzo dobry, celujący.
Uwaga: w przypadkach szczególnych ( np. choroba poświadczona zwolnieniem lekarskim ) dopuszcza się odstępstwo od systemu.
- Kryteria ocen.
- Ocena niedostateczna: zupełny brak zaangażowania w zajęciach opuszczanie zajęć ( do 50% ilości godzin w roku ), notoryczny brak stroku gimnastycznego, uczeń nie przyswaja podstawowych umiejętności objętych programem nauczania.
- Ocena dopuszczająca: bardzo słabe zaangażowanie na zajęciach, częste opuszczanie zajęć, częsty brak stroju gimnastycznego, uczeń słabo przyswaja umiejętności podczas wykonywania ćwiczeń, wymaga ciągłej opieki i wsparcia nauczyciela.
- Ocena dostateczna: słabe zaangażowanie na zajęciach, niesystematyczne przygotowanie do lekcji, podczas wykonywania ćwiczeń niekiedy wymaga opieki i wsparcia nauczyciela.
- Ocena dobra: aktywny i systematyczny udział w zajęciach, sporadyczny, usprawiedliwiony brak stroju.
- Ocena bardzo dobra: aktywny i systematyczny w zajęciach, sporadyczny, usprawiedliwiony brak stroju, uczeń potrafi samodzielnie i prawidłowo wykonać poznane ćwiczenia, nie wymaga opieki i wsparcia nauczyciela. Potrafi zorganizować i przeprowadzić dowolna zabawę oraz ćwiczenia ruchowe. Potrafi być organizatorem, sędzią, zawodnikiem oraz kibicem, swoją postawą na zajęciach daje wzór innym.
- Ocena celująca: j. w w pkt. bardzo dobry oraz reprezentowanie barw szkoły na wyznaczonych przez nauczyciela zawodach sportowych.
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego